Stěžejní akce roku 2011 za námi.

Ačkoliv ještě není konec roku, dá se říci, že hlavní akce roku 2011 jsou už úspěšně za námi. Počátkem července jsme spolu s KOB Konice uspořádali 3 denní závody ve Šternberku, v srpnu potom klasické mezinárodní soustředění mládeže „Silva O´camp 2011“.

Jedna akce tedy pro naše členy novinkou – vícedenní závody jsme pořádali vůbec poprvé. Cena střední Moravy byla určitě úspěšná – závodů se zúčastnilo téměř 300 závodníků a soudě podle ohlasů byli všichni spokojeni. Hradní sprint byl vítaným letním zpestřením, klasický závod v prostorách MS 2008 na Mutkově a middle na zcela nové mapě ve stejném prostoru – to spolu s krásným letním počasím vytvořilo pěkné, pohodové prázdninové závody. Dík patří všem členům oddílu, kteří si našli čas a pomohli nám při organizaci, dík patří samozřejmě také zkušeným organizátorům z Konice, bez jejichž pomoci bychom závod asi nezvládli.

SILVA O’Camp byl naopak víceméně rutinní záležitostí – přesto se v jeho průběhu objevila řada novinek, které pomohly udržet úroveň této akce na špičkové úrovni. Na 150 dětí z 9 zemí Evropy, k tomu 30 vedoucích a technický personál – to už je pořádná porce starostí a odpovědnosti. Opět tedy patří poděkování všem, kdo se na organizaci akce podíleli – od vedoucích až po kuchaře. Snad jediná kaňka na této akci se objevila nečekaně měsíc po skončení campu – ukázalo, že neznámý pachatel odcizil uskladněné sudy a výčepní zařízení Kofoly – našeho sponzora a partnera akce. Skutečně nepříjemná záležitost je nyní v rukou Policie ČR …

Na prosinec plánujeme výroční schůzi, na jejímž pořadu nebude chybět zhodnocení činnosti a i třeba přijímání nových členů. A pochopitelně i plány na příští rok – například pořádání oblastního žebříčku v květnu 2012 v polských Glocholazech.

Napsat komentář