První orienťák v roce 2022

První závody sezóny 2022 proběhl třetí lednovou sobotu letošního roku. Ať už nedostatek sněhu, či hlad po závodech po další covidové sezóně, účast na 5. závodu zimní ligy Hanácké oblasti byla hojná a do Plumlova se přihlásilo téměř 200 závodníků.

Centrum závodů bylo v baru Oáza, který ředitel závodů Tašunka označil za svůj druhý domov. Bar je kupodivu velmi prostorný a jako zázemí pro zimní ligu byl naprosto ideální.

Dalo by se říci, že lesy kolem Plumlova už všichni dobře známe, vždyť se tu jenom loni běželi tři závody, ale o chyby na trati rozhodně nebyly nouze. Náročné tratě, na kterých se Tašunka vyřádil, dali zabrat úplně všem. Délky tratí, byly na zimní ligu až netypické – hlavní kategorie byla dlouhá 9,2 km a Tašunka nešetřil ani kategorie ostatní. Objektivně však musím uznat, že zima lesům nad Plumlovskou nádrží prospěla a závod patřil k těm nejhezčím, které jsem za poslední roky na Plumlově běžel. Mapa byla tak trochu unikát, protože spojovala 3 mapy z rozdílných závodů, ovšem spojení i aktualizace byly provedeny poctivě. Kvituji hlavně nápad spojit mapu i se sprintovou speciálkou, díky čemuž se povedlo dostat cíl až do centra závodů.

VÝSLEDKY